Potansiyelini Fark Et! Harekete Geç!

Kendi hikayeni kaleme alsan, onun bugünden farklı yanı ne olurdu?

Herkesin kendi hikayesini yazabileceğine olan inancımla Aralık 2018’de başlattığım 11. Online Atölyem “Potansiyelini Fark Et! Harekete Geç” yeni gruplarla devam ediyor.

Programı tamamlayan katılımcılar, bakın ne söylediler?

Programa başlarken online olması benim için çok önemli bir fırsattı ama itiraf etmeliyim nasıl olacağına dair soru işaretlerim vardı. Sonunda grubun sinerjisiyle Kemal Bey’in katkılarıyla beklentimin çok ötesinde bir çalışma oldu. Programın sonunda, bende yarattığı farkındalığı not alırken o kadar çok madde alt alta geldi ki. Her haftanın sonunda bir aksiyon adımını hayata geçirmiş oldum, oluyorum. Şimdi kariyerimi bu bakış açısıyla yeniden inşa ediyorum adım adım.. 

Özlem Ihlamur –  HR Supervisor

Programa başlamadan önce online oluşu ve grup çalışması oluşu ile ilgili soru işaretlerim vardı. Kemal Bey’in pozitif yaklaşımı, programın etkili kurgusu, güçlü sorular ve grup tartışmalarının mümkün kıldığı ortak öğrenme alanı, beklentimin oldukça üstünde bir farkındalık yarattı. Grup buluşmalarının ardından Kemal Bey ile gerçekleştirdiğimiz birebir koçluk seansı da tüm taşların yerine oturmasını sağladı. Kararlılıkla, tadını çıkararak harekete geçtim. Kemal Bey’e ve takım arkadaşlarıma teşekkür ederim.

Çiğdem Eren Kiziroğlu – Danışman & Eğitimen & Profesyonel Koç (ACC)

Bu programa beni getiren sebep; gerçek potansiyelimi keşfetme arzusu idi. Ayrıca bu potansiyelin beni maksimum maddi manevi doyuma götürecek olan o yeşil yolun kapısının anahtarını bulmaktı.

Bu programdan elde etmek istediğim; öncelikle bundan sonraki iş yaşamımda ne yapacağıma karar vermekti. Kurumsal bir firmada personel olarak devam mı edecektim? Yoksa artık girişimci olma zamanım gelmiş miydi? 

Bu programdan yol haritamı çizmiş olarak ayrıldım diyebilirim. Artık beni destekleyecek nelere ihtiyacım olduğunu net olarak belirledim. Bu programdan güzel yürekli ve bilginin paylaştıkça daha değerli olduğunun farkındalığını yaşayan arkadaşları tanıyarak ayrılıyorum. Başta Kemal Bey olmak üzere içten yorumlarını esirgemeyen bütün arkadaşlarıma teşekkürlerimi sunuyorum.

Esra Eryürek – Dış Ticaret Uzmanı

Programa başlarken potansiyelimin somut olarak nelerden oluştuğunu ve nasıl gerçekleştirilip sonrasında geliştirilebileceğini görmeyi amaçlıyordum.  Başlangıçta her ne kadar online olmasına ve grup çalışması olmasına karşı önyargılı olsam da , çalışmalar sırasında katılımcıların paylaşımları, farklı bakış açılarını görmek, herkesin ortak kaygıları, istekleri, hem olumlu hem olumsuz düşünce ve inançları olduğunu fark edebilmek ve bunları gerçek Potansiyele kolektif bir bilinçle dönüştürmeye başlamış olmak beklediğimden fazla faydalı oldu benim açımdan. 

GP – Dış Ticaret Uzmanı

Benim de hem keyif aldığım, hem vizyon kazandığım hem de kendimle ilgili farkındalığımın arttığı bir çalışma oldu.

Görkem Ihlamur- Dijital Deneyim Lideri

Sen bu programa katıldığında ne ile ayrılacaksın?

  • Kendi potansiyelini görüp – fark edip, içsel kaynaklarına ulaşarak,
  • Seni durduran engelleri duyup – tanımlayıp, onları yolundan kaldırarak,
  • İçsel motivasyonunu harekete geçirerek,
  • Fırsatları görerek, duyarak ve/veya oluşturarak,
  • Potansiyele giden yolda kendi vizyonunu ve yol haritanı çizerek ve dile getirerek,
  • Yaşamın bütününde tatmin bir geleceğe adım atarak.

Seni nasıl bir programa davet ediyorum?.

Program 3 Grup Çalışması Online ve daha sonra 1 Ay İçinde Alınması Önerilen 1 Adet Birebir Size Özel Bir Koçluk Görüşmesinden Oluşmaktadır.

Neden Programda Birebir Koçluk Görüşmesi var?

  • Grup çalışmalarında birçok farkındalık ve buna istinaden birçok eylem adımı belirleyeceksin. Birebir görüşme, seni kısıtlayan ya da harekete geçmeni engelleyen gündemleri ortadan kaldırmak ve gelecek planını sana özel yaptırmak amacı ile verilen sana özel bir hizmettir.

Programa Katılanlar Program Sonrasında da Hizmet Alabilecek mi?

“Potansiyelini Fark Et! Harekete Geç” programına katılanlar katılımcılar ortak bir network içinde haberleşmektedirler. Ve periyodik olarak online bir araya gelmekte ve paylaşımlar yapmaktadır. Sen de programa katılarak bu grup içine gireceksin.

Bir sonraki Online Grup Çalışması: 6 Mart 2019

Bilgi ve Kaydolmak İçin Tıklayın 

İzmir’de “Potansiyelini Fark Et! Harekete Geç!” in Bir Tam Günlük Çalışması Olacak. Yüz Yüze Bu Grup İçinde Olmak İster misin?

2 Mart 2019 (Son Kayıt: 22 Şubat 2019)

Bilgi ve Kaydolmak İçin Tıklayın

Bilgi ve Kaydolmak İçin Tıklayın