Potansiyelini Fark Et! Harekete Geç!

Kendi hikayeni kaleme alsan, onun bugünden farklı yanı ne olurdu?

Herkesin kendi hikayesini yazabileceğine olan inancımla Aralık 2018’de başlattığım 11. Online Atölyem “Potansiyelini Fark Et! Harekete Geç” yeni gruplarla devam ediyor.

6 Programa katılan katılımcılar, bakın ne söylediler?

Çok özel bir program hazırlanmış. Atölye boyunca sizi kendinize doğru özel bir keşfe çıkarırken, gerçekte ne istediğinizi bulacağınız güzel araçlar sunuyor. Atölye sonrasında ise 1,5 saatlik bir Koçluk seansı ile kendinizle ilgili hedeflerinizi önceliklendirmenizi ve plana dökmenizi sağlıyor. 

Bu program bildiğiniz ve aldıktan sonra bilgileri unutup gideceğiniz sıradan bir program değil. Kemal Bey’in katılımcıları eklediği bir Whatsup grubu var ve asla sizi kendi halinize bırakmıyor. Arada bireysel, bazen de gurupça sormak istediğiniz sorularla ilgili size online buluşmalar sağlıyor. Bu programın çıkış amacı bile onun bir parçası olmaya değer, “Bir gün öyle birisine dokunacağım ki, dünyayı değiştirecek..” 

Şenay Güçer – Kalite Yönetim Sistemleri Yöneticisi

Girişimcilik yolculuğumda da bu yıl itibari ile girdiğim değişim ve atılım döneminde, bu süreci daha sağlıklı ve doğru yönlendirme becerisi kazanmamda bu programın çok faydasını gördüm. Kemal Beyin profesyonel yaklaşımı ve yetkinliğinin koçluk sürecinde etkisini hep hissettim. Bu da programa olan güvenimi sağladı. İnsanın öncelikle kendisini doğru tanıması, potansiyelinin farkına varması, bu potansiyeli açığa çıkarmak için doğru bakış açısını yakalaması ve disipline etmesi gereken noktalarda itici bir güç ile hareket etmesi yönünde büyük katkı sağladığını söyleyebilirim. Her şeyden önemlisi, buluşma süreleri boyunca sadece kendim için özel zaman ayırmak ve sadece kendim ile ilgili şeyler düşünüyor olmak bile benim için oldukça kıymetli anlardı.

Özge Solakoğlu -Kurucu

MOST ARGE ve DANIŞMANLIK HİZ SAN ve TİC LTD ŞTİ

Programa başlarken online olması benim için çok önemli bir fırsattı ama itiraf etmeliyim nasıl olacağına dair soru işaretlerim vardı. Sonunda grubun sinerjisiyle Kemal Bey’in katkılarıyla beklentimin çok ötesinde bir çalışma oldu. Programın sonunda, bende yarattığı farkındalığı not alırken o kadar çok madde alt alta geldi ki. Her haftanın sonunda bir aksiyon adımını hayata geçirmiş oldum, oluyorum. Şimdi kariyerimi bu bakış açısıyla yeniden inşa ediyorum adım adım.. 

Özlem Ihlamur –  HR Supervisor

Programa başlamadan önce online oluşu ve grup çalışması oluşu ile ilgili soru işaretlerim vardı. Kemal Bey’in pozitif yaklaşımı, programın etkili kurgusu, güçlü sorular ve grup tartışmalarının mümkün kıldığı ortak öğrenme alanı, beklentimin oldukça üstünde bir farkındalık yarattı. Grup buluşmalarının ardından Kemal Bey ile gerçekleştirdiğimiz birebir koçluk seansı da tüm taşların yerine oturmasını sağladı. Kararlılıkla, tadını çıkararak harekete geçtim. Kemal Bey’e ve takım arkadaşlarıma teşekkür ederim.

Çiğdem Eren Kiziroğlu

Danışman & Eğitimen & Profesyonel Koç (ACC)

Bu programa beni getiren sebep; gerçek potansiyelimi keşfetme arzusu idi. Ayrıca bu potansiyelin beni maksimum maddi manevi doyuma götürecek olan o yeşil yolun kapısının anahtarını bulmaktı.

Bu programdan elde etmek istediğim; öncelikle bundan sonraki iş yaşamımda ne yapacağıma karar vermekti. Kurumsal bir firmada personel olarak devam mı edecektim? Yoksa artık girişimci olma zamanım gelmiş miydi? 

Bu programdan yol haritamı çizmiş olarak ayrıldım diyebilirim. Artık beni destekleyecek nelere ihtiyacım olduğunu net olarak belirledim. Bu programdan güzel yürekli ve bilginin paylaştıkça daha değerli olduğunun farkındalığını yaşayan arkadaşları tanıyarak ayrılıyorum. Başta Kemal Bey olmak üzere içten yorumlarını esirgemeyen bütün arkadaşlarıma teşekkürlerimi sunuyorum.

Esra Eryürek – Dış Ticaret Uzmanı

Programa başlarken potansiyelimin somut olarak nelerden oluştuğunu ve nasıl gerçekleştirilip sonrasında geliştirilebileceğini görmeyi amaçlıyordum.  Başlangıçta her ne kadar online olmasına ve grup çalışması olmasına karşı önyargılı olsam da , çalışmalar sırasında katılımcıların paylaşımları, farklı bakış açılarını görmek, herkesin ortak kaygıları, istekleri, hem olumlu hem olumsuz düşünce ve inançları olduğunu fark edebilmek ve bunları gerçek Potansiyele kolektif bir bilinçle dönüştürmeye başlamış olmak beklediğimden fazla faydalı oldu benim açımdan. 

GP – Dış Ticaret Uzmanı

Benim de hem keyif aldığım, hem vizyon kazandığım hem de kendimle ilgili farkındalığımın arttığı bir çalışma oldu.

Görkem Ihlamur- Dijital Deneyim Lideri

Sen bu programa katıldığında ne ile ayrılacaksın?

  • Kendi potansiyelini görüp – fark edip, içsel kaynaklarına ulaşarak,
  • Seni durduran engelleri duyup – tanımlayıp, onları yolundan kaldırarak,
  • İçsel motivasyonunu harekete geçirerek,
  • Fırsatları görerek, duyarak ve/veya oluşturarak,
  • Potansiyele giden yolda kendi vizyonunu ve yol haritanı çizerek ve dile getirerek,
  • Yaşamın bütününde tatmin bir geleceğe adım atarak.

Seni nasıl bir programa davet ediyorum?.

Program 3 Grup Çalışması Online ve daha sonra 1 Ay İçinde Alınması Önerilen 1 Adet Birebir Size Özel Bir Koçluk Görüşmesinden Oluşmaktadır.

Neden Programda Birebir Koçluk Görüşmesi var?

  • Grup çalışmalarında birçok farkındalık ve buna istinaden birçok eylem adımı belirleyeceksin. Birebir görüşme, seni kısıtlayan ya da harekete geçmeni engelleyen gündemleri ortadan kaldırmak ve gelecek planını sana özel yaptırmak amacı ile verilen sana özel bir hizmettir.

Programa Katılanlar Program Sonrasında da Hizmet Alabilecek mi?

“Potansiyelini Fark Et! Harekete Geç” programına katılanlar katılımcılar ortak bir network içinde haberleşmektedirler. Ve periyodik olarak online bir araya gelmekte ve paylaşımlar yapmaktadır. Sen de programa katılarak bu grup içine gireceksin.

Bir sonraki Online Grup Çalışması: 3 Nisan 2019

Bilgi ve Kaydolmak İçin Tıklayın 

İstanbul’da “Potansiyelini Fark Et! Harekete Geç!” in Bir Tam Günlük Çalışması Olacak. Yüz Yüze Bu Grup İçinde Olmak İster misin?

4 Mayıs 2019 – Ctesi / Dedeman İstanbul

Bilgi ve Kaydolmak İçin Tıklayın